Kontakt:

Napíšte nám:

Šport

 

FUTBAL

Futbalový klub Slovenské Ďarmoty bol oficiálne zaregistrovaný dňa 09.07.1990.

V súčasnosti je mužstvo zaregistrované do IV. ligy JUH dospelí  krajskej súťaže.

Predsedkyňou Futbalového klubu Slovenské Ďarmoty je od 02/2013 Bc.Denisa Árvayová.

Futbalisti FK Slovenské Ďarmoty sa stali vo futbalovej sezóne 2011/2012 majstrami a víťazmi I. triedy dospelých v okrese. Víťazstvo sa oslavovalo na Futbalovom ihrisku dňa 10.06.2012, kde sa odohral aj majstrovský futbalový zápas 21. kola s FK AGRO Veľká Čalomija /FK SĎ zvíťazilo v tento deň nad súperom 5:0/. Z celkovo odohraných 22 zápasov vyhralo FK SĎ 21, jeden zápas skončil remízou.
Majstri  prevzali pohár od predsedu ObFZ Ladislava Krnáča a Jána Černáka za I.miesto, a taktiež diplomy od vedenia FK. Futbalisti, rozhodcovia a poslanci Obecného zastupiteľstva v Slovenských Ďarmotách a  pozvaní hostia ďalej pokračovali v oslavách víťazstva v kultúrnom dome.


TENIS

Obec Slovenské Ďarmoty  má vo vlastníctve tenisové ihrisko, ktoré sa nachádza pri autobusovej zastávke. O ihrisko sa od roku 2011 vzorne stará nájomca – pán Filiczki Mihály, ktorý zabezpečuje nielen údržbu ihriska, ale aj vyučuje tenis.  Pán Filiczki získal diplom v Budapesti aj z trénerstva futbalu a tenisu. Na požiadanie vyučuje aj v nemeckom jazyku.


E BIKE

Od roku 2008 sa v lokalite Biely vrch v obci Slovenské Ďarmoty uskutočňuje každoročne medzinárodná súťaž v horskom bicyklovaní  e BIKE Pohár.

 

 Hlavným usporiadateľom súťaže organizácia VITALITÁS SE - Balassagyarmat a Obec Slovenské Ďarmoty.

Trať súťaže obsahuje veľa tríkových jednokoľajových ciest, technicky náročný zostup z kopcov. K týmto je však potrebné dostať sa cez niekoľko stredne dlhých, ale dosť strmých vzostupov. Dráha je skutočná výzva. Pôda trate je premenlivá, pretože Biely vrch sa vytvoril z usadenín mora, ktoré pokrývalo v minulosti okolie. Na trati sa striedajú časti: trávnaté, zemité, hlinité a štrkopieskovité. Mäkkosť pôdy sa tiež neustále mení, čo vyžaduje zvýšenú pozornosť pretekárov. Na niektorých častiach trate sa vyskutuje agátový porast a tŕnisté kríky, čo spôsobuje nebezpečenstvo poškodenia pneumatík.S najľahšími a najtenšími obručami sa oplatí pretekať tým, ktorý majú so sebou aj náhradné koleso. Povzbudzovať a obzerať sa oplatí na najstrmšom vzostupe trate. Skutočné pozoruhodnosti poskytuje zostup v štrkopieskovej bani a v pásme ihličnatého lesa. Z najvyššie položeného bodu je nádherný výhľad na Balassagyarmat, Cserhát a Börzsöny.

 


MARIÁŠ

V kultúrnom dome v Slovenských Ďarmotách sa dňa 05.08.2012 uskutočnil tretí ročník Mariášového turnaja o Pohár starostky obce. Na turnaji sa zúčastnili súťažiaci z viacerých okresov: Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota.